OYNUYORUZ
Simya Galeri Sanatçıları Takı Sergisi
Sergiye Katılanlar:  
Neşe Alnıtemiz, Bihter Aydapekin, Semin Bakla, Ender Baloğlu, Jale Barahya,
Lina Benhalegua, Feride Çelik, Leyla Çelik, Hülya Çetinor, Sabrina Fresko, Ayşem Furtun, Rita Gencay, Kerem Kurdoğlu, Maya Kurdoğlu, Beki Leon, 
Dilek Nasırlı, Fulya Özkan, Ayşe Ronay, Çağla Sevinçel, Gamze Taner,
Bingül Ulukutlu
23 Mayıs – 23 Haziran 2006Oyun yaşamın başlangıcından sonuna kadar öğrenme, eğlenme, paylaşma gibi önemli edimleri yönlendiren, bazen önümüzde somut kuralları; kart, piyon gibi şekli olan; çoğu zaman da soyut, hayali bir şeydir.

Soyut oyuna en iyi örnek Stefan Zweig'in Satranç romanıdır. Romanda bir mahkum tavanda hayali bir satranç oyunu düşünüp kendine karşı oynayarak delirmekten kurtulur.
 
  En ilkel formları birbirine ekleyerek çok girift formlara ulaşabiliriz, işte sanat  tam burada devreye girer. Hayal gücümüzün sınırsızlığını yansıtan ve sonsuz bir oyun olan sanat, izleyicileri sonsuza kadar şaşırtabilecek çeşitliliğe sahiptir.
 
  2005 Aralık ayında gerçekleştirdiğim OYUN-u-YORUM sergisinden sonra, Simya Galeri takı atölyesine devam eden takı sanatçıları OYNUYORUZ sergisinde , yaşamın süzgecinden geçip aklımızda kalan oyuncak  imgelerini yorumladılar. Kimi çocukluğumuzun oyuncaklarına geri döndü, kimi soyut bir iç yolculuğa çıktı. 

Sabrina Fresko